25. avgust 2026 - Mateja Hribar Sicherl - 50 let

Odgovori
Uporabniški avatar
janez
Prispevkov: 4778
Pridružen: So Maj 28, 2005 10:40 pm
Kraj: Topole

25. avgust 2026 - Mateja Hribar Sicherl - 50 let

Odgovor Napisal/-a janez »

Danes, v torek, 25. avgusta 2026 se je z Abrahamom srečala naša članica Mateja Hribar Sicherl, ki je, tako kot večina mladine v Topolah, vstopila v društvo pri osmih letih kot pionirka in se kasneje preko mladinskih vrst vključila v ekipo članic A, ki je v tistih časih širom po Sloveniji dosegala odlične rezultate, tudi na državnem tekmovanju. V ekipi je Mateja opravljala funkcijo drugega cevarja, katero pa opravlja tudi sedaj, saj so se članice A v letošnjem letu ponovno zbrale v ekipi, ki je že nastopila na tekmovanju GZ Mengeš, trenutno pa zavzeto trenira za tekmovanje za Memorial Matevža Haceta, ki bo izpeljan za nivo GZ in regije Ljubljana III v mesecu septembru.

Mateja je že v letu 1996 opravila izpit za gasilca in v činu napredovala do gasilca II. stopnje, opravila pa je tudi tečaj za bolničarja in z ekipo Civilne zaščite več let uspešno nastopala na tekmovanjih, organiziranih na območju URSZR Ljubljanske regije.

Poleg tekmovanj je Matejino delo vidno zlasti na področju mladinske dejavnosti, saj je še kot študentka že organizirala različne delavnice za mladino, pa če jih naštejem le nekaj: pustne z maškarado, dan žena, materinski dan, butarice, buče, božično novoletne in najbrž še kakšno, z delavnicami pa nadaljuje tudi danes, saj ji kot diplomirani vzgojiteljici predšolskih otrok in ravnateljici Vrtca Mengeš idej za animiranje mladih ne manjka.

Za njeno delo je prejela Priznanje gasilske zveze III. stopnje in značke za dolgoletno delo z najvišjo letnico 40 let v letu 2024.

Matejo smo na predvečer jubileja obiskali predsednik društva Klemen Filipič, njene sotekmovalke in mentor ekipe Janez Koncilija. Kot se za takšen jubilej spodobi, smo s članicami izvedli mokro vajo, ki jo je bila deležna tudi slavljenka, ampak smo varčevali z vodo, tako, da ni bilo prehudo.

Po vaji so sledila voščila z dobrimi željami, izročeno ji je bilo tudi tradicionalno darilo v obliki gajbice s kulinaričnimi dobrotami in šopek cvetja, nadaljevalo pa se je z obveznim fotografiranjem udeležencev vaje s slavljenko. Delo še ni bilo končano, postaviti je bilo potrebno še rožo, ki bo 50 dni krasila njeno dvorišče.

Sledilo pa je še posebno presenečenje, saj je na dvorišče prikorakala Mengeška godba, ki je zaigrala slavljenki, da je lahko ob prijetnih tonih glasbe zaplesala z možem Gregorjem.

Po odigranih skladbah je sledilo povabilo za bogato obložene mize, kjer smo se zadržali kar nekaj časa, vmes so nam pa še enkrat zaigrali godbeniki, da smo lahko zaplesali tudi ostali. Bilo je prijetno, zato hvala Mateja in hvala tudi vsem, ki so pomagali pripraviti dogodek.

Mateji pa se z voščilom pridružuje tudi forum z željo, da bi bila se še naprej dobro počutila med nami, uspešno tekmovala in nadaljevala delo z mladimi. Želimo ti zdravja, sreče, dobrega počutja in zadovoljstva v družinskem krogu, med nami in delovnem mestu.

Še enkrat pa vse dobro in srečno Mateja!

:wav: :occasion4: :occasion6: :occasion5: :wav:

Še slikci za pokušino, več jih bo v galeriji, ko jih zberem.

Slikce so že na naslednji povezavi: https://www.pgd-topole.si/galerija/inde ... egory/1227

20260824_191606p.jpg
20260824_191606p.jpg (51.92 KiB) Pogledano 37 krat
20260824_192135p.jpg
20260824_192135p.jpg (35.74 KiB) Pogledano 37 krat
Odgovori