Prometna nesreča Topole

Uporabniški avatar
Tomaz

Prometna nesreča Topole

Odgovor Napisal/-a Tomaz »

Ob 00 in 50 minut smo bili obveščeni o prometni nesreči med Mengšom in Topolami. Izvozili smo s GV-V2 in GVM-1 ter s 5-imi člani posadke. Ko smo prispeli na kraj so reševalci že nudili prvo pomoč najhuje poškodovani osebi. Nudili smo pomoč reševalcem pri transportu hudo poškodovane osebe do rešilnega vozil, poleg tega pa smo tudi nudili tople odeje ostalim osebam, ki so bile udeležene v nesreči.

Na samem avtomobilu smo odklopili akumulator, ter požarno zavarovali kraj nesreče, nudili pa smo tudi razvetljavo.

Vozilo Mitsubishi Colt je pripeljalo s smeri Mengša in se zaradi verjetno prevelike hitrosti zaletelo v pločnik pri kapelici, kjer ga je prevrnilo. Vozilo se je še približno 30m prevračalo, med tem pa je iz vozila padla sopotnica, po mojih podatkih iz zadnjega sedeža in obležala približno 5m o vozila.

Na intervenciji so poleg domačih gasilcev sodelovali tudi gasilci iz Mengša in Kamnika kot kocensionar za tehnično reševanje.
Marko

Re: Prometna nesreča Topole

Odgovor Napisal/-a Marko »

Kdo pa vas je obvestil o prometni nesreči?!?
Luka19

Odgovor Napisal/-a Luka19 »

Ja, mene tudi zanima, ali vas to ReCO proži ali sami izvažate? Kakšen imate načrt proženja enot v primeru prometne nesreče v GZ Mengeš?
Uporabniški avatar
Tomaz

V tem primeru, je bilo tako, da sem jaz kot poveljnik dobil obvestilo s regiskega centra da gre za prometno nesrečo v Topolah. In seveda, ker je bila nesreča v Topolah smo takoj izvozili. Čeprav je bilo kar težko za nas ker smo večino udeleženih v nesreči poznali. Vrjetno pa je bilo lažje za same ponesrečence, da so imeli ob sebi takrat nekoga, ki so ga poznali.
oficer

Odgovor Napisal/-a oficer »

Tomaz se pravi da ste izvozili na lastno pest oz si ti naročil centru da naj proži vaše pozivnike? Kdo pa je potem enoto PGD Mengeš klical na prometno nesrečo?
Luka19

Še eno vprašanje: Prijava v Kamnik je bila (in tudi na pozivnikih je bilo tako zapisano), da je vozilo na stehi in, da so v njem ostale ponesrečene osebe. Ko smo prispeli na kraj je bilo vozilo na kolesih :shock: Ali kdo ve potek reševanja oseb iz vozila ter postavitve vozila na kolesa? Kdo je to odredil, kakšni so bili razlogi, morebitna potencialna nevarnost za ponesrečene osebe itd.?
Uporabniški avatar
Tomaz

Hmmm...

Zanimivo, ko smo izvozili in in sem javil izvoz, mi je oprater na recu rekel da naj bi bile že osebe izven vozila in da je aktiviral tudi Kamik. Predvidevam da je oprater aktiviral vsa društ vahkrati zato me čudi, kako je lahk prišlo do takih dezinformacij.

Kar se pa tiče vozila je bilo pa že na kolesih in je bilo tudi prazno, saj so vse osebe prišle iz njega same, razen nesreče deklice, ki pa je ležala ob njem. Na kraju nesreče so bili prvi reševalci, oni ga pa tudi niso prevračali na kolesa.

Luka, če sem prav dojel si bil na intervenciji s pgd Kamnik???????
Luka19

Tomaz napisal/-a:Luka, če sem prav dojel si bil na intervenciji s pgd Kamnik???????

Da.
Uporabniški avatar
miran
Site Admin
Kraj: Topole
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miran »

Marko

Odgovor Napisal/-a Marko »

Tomaž napisal/-a:V tem primeru, je bilo tako, da sem jaz kot poveljnik dobil obvestilo s regiskega centra da gre za prometno nesrečo v Topolah.

[-X
Torej so izvozili po naročilu ReCO -ta in ne na svojo lastno pest.
Edino pravilno.
zarnik dane

Odgovor Napisal/-a zarnik dane »

Pozdravljeni!

Najlepše se zahvaljujem vsem, ki ste pomagali v tej prometni nesreči. Sam sem bil soudeleženec, oziroma sopotnik v tem avtomobilu. Ko sem bral vaše komentarje oz. poročila sem zasledil nekaj nepravilnosti-nejasnosti. Zmotilo me je predvsem to da v treh gasilskih vozilih ter dveh reševalnih vozilih niste imeli oddej oziroma ste imeli samo eno ali dve s katero se je pokrila in ogrela samo ena udeleženka v nezgodi. Sicer pa to sedaj ni več pomenbno. Vsi trije udeleženci, ki smo ostali v vozilu smo okrevali razen deklice(Maše), ki jo je nesrečno vrglo iz vozila. Tudi ta pa je že izven nevarnosti tako da jo čaka okrevanje, čeprav je še niso prebudili.

Še enkrat se vsem, ki ste kakor koli pomagali najlepše zahvaljujem.
Luka19

zarnik dane napisal/-a: Ko sem bral vaše komentarje oz. poročila sem zasledil nekaj nepravilnosti-nejasnosti.

Pozdravljen!

Bi morda lahko tole malo bolj podrobno opredelil za kakšne vrste nepravilnosti gre v poročilih?

Hvala!
Uporabniški avatar
janez

Odgovor Napisal/-a janez »

zarnik dane napisal/-a: Vsi trije udeleženci, ki smo ostali v vozilu smo okrevali razen deklice(Maše), ki jo je nesrečno vrglo iz vozila. Tudi ta pa je že izven nevarnosti tako da jo čaka okrevanje, čeprav je še niso prebudili.

No, to je spodbudna novica za vse, ki smo bili navzoči pri posredovanju inn upam, da se bo tudi za Mašo vse izteklo dobro.

Glede odej je pa tako, da ima vsako gasilsko vozilo najmanj eno (oziroma bi jo moral imeti) in v situaciji, kot je bila, to ne bi smelo predstavljati problem. Ta je bil verjetno drugje in sicer v tem, da se ni vedelo, kdo so udeleženci v nesreči, saj so se v tem času že zbirali radovedneži, od samih udeležencev pa najbrž ni nihče prosil za odejo. Če pa je in je ni dobil, je pa to seveda nedopustno.

Za Mašo bi bilo pa ogrevanje glede na vrsto poškodb (poškodba glave)lahko bolj škodljivo kot koristno.

In še nekaj je. Za tiste, ki jih je nesreča prizadela (svojce, prijatelje, pa tudi radovedneže) je pomoč, ki jo nudijo interventne službe pod drugačnim očesom. Drugače, bolj čsutevno spremljajo dogajanje, zato je v takih trenutkih bolje, da se odstranijo z mesta na primerno oddaljenost, tako je lažje njim, predsvem pa se posredovalci lahko bolj skoncentrirajo na svoje delo.

Še enkrat pa želim Maši čimprejšne okrevanje.

LP

Janez
zarnik dane

Odgovor Napisal/-a zarnik dane »

Opravičujem se vam za to izjavo, še vedno sem malo pod stresom in nisem podrobno prebral vaših izjav. Lahko pa vam potrdim, da pri nesreči ni šlo za preveliko hitrost temreč za trenutek nezbranosti. Kajti avto s smeri Mengša ni pripeljal več kot 70 km/h s tako hitrostjo pa se da ta ovinek brez težav prevoziti.

Še enkrat se opravičujem in zahvaljujem za vse kar ste storili.
Uporabniški avatar
janez

Odgovor Napisal/-a janez »

zarnik dane napisal/-a:Opravičujem se vam za to izjavo, še vedno sem malo pod stresom .

Verjamem in to je čisto normalno, saj ob takšni nesreči nihče ne ostane ravnodušen, še posebej, če so v nesreči prizadete osebe, ki so ti blizu.

Zato se ni potrebno opravičevati, tudi pripomba o odejah je vmesna, tako, da bodo posredovalci v bodoče v podobnih primerih tudi temu namenili več pozornosti.

LP

Janez
Odgovori