Dimniški požar Topole 43

Odgovori
Uporabniški avatar
Tomaz

Dimniški požar Topole 43

Odgovor Napisal/-a Tomaz »

Ob 15.40 sem bil obveščen preko GSM-ja da gori v dimniku pri Zabretu.
Takoj za tem sem aktiviral domačo enoto, ki je s GV-V2 in sedmini člani posadke takoj odhitela na kraj. Na samem kraju je bilo ugotovljeno, da so se vžgale saje v dimniku. Postavljena je bila trodelna lestev, da so imeli gasilci dostop do dimnika, kjer smo s kuglo očistili tuljavo dimnika. Pri notranjem pregledu dimnika je bilo ugotovljeno, da se je vžgal del izolacije, ki pa je bil pogašen s CO2 aparatom.
Intervencija je bila zaključena ob 18h, na njej pa je sodelovalo 7 gasilcev.
Uporabniški avatar
gf
Kontakt:

Re: Dimniški požar Topole 43

Odgovor Napisal/-a gf »

Sem zadevo videl u živo, pa lahko rečem samo BRAVO Domen =D> =D> =D> Nebi jaz tkole po strehi plezal.
Avtoelektrika & avtodiagnostika BMW
Uporabniški avatar
miran
Site Admin
Kraj: Topole
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miran »

Uporabniški avatar
oskar
Kraj: Gorca

Odgovor Napisal/-a oskar »

Ali pri vas ne velja , da če opaziš ali si kako drugače obveščen o požaru , pokličeš 112 ??
In kdo je bil tisti , ki je tebe obveščal o požaru, namesto gasilce na 112 ?
Vam se bodo vprašanja zdela morda provokacija, ampak še daleč ne. Jaz v našem okolišu krajanom vedno govorim: Ne kličite domov gasilcev, poveljnikov itd... ampak 112 tako je enota njaprej aktivirana !
ni nam lahko
Uporabniški avatar
Tomaz

Mene je o požaru obvestil domačin, oziroma stanujoči v tej hiši.
Ja tudi pri nas naj bi veljalo načelo, da se kliče 112. Čeprav se zna klic na 112 precej zavlečt, predno pride do alarmiranja (tudi do 5 min ali več). Ker je pa v Topolah znano, da imam jaz na mojem mobilniku ustvarjeno skupino gasilcev, ki jim v 5 - 10 sek pošljem sms-e, da gori, pa ni nič narobe, če pokličejo direktno mene. Če gre pa za večjo stavr pa seveda 112.
Uporabniški avatar
oskar

Tomaž, se strinjam da se malo zavleče, ampak kaj si pomislil na odgovornost, ki si jo prevzel , če bi šlo kaj narobe ?
Samo predvidevam: tvoja skupina se zbere pa ni voznika, ali pa so nedosegljivi itd...
Ne želim biti pameten , ker ne poznam vašega plana aktiviranja v občini, ampak povem ti, da se je moji enoti to že zgodilo. Odpeljala ste se celo dva člana z svojim avtomobilom in notri stlačila tri gasilnike in odhitela pred otroški vrtec kjer je gorel avto.
Rezultat je bil, da sta morala iz terena klicat 112 da je prišla osrednja enota z vodo ! Ko sem ju malo potipal sta dejala , da sem jim jaz vedno govoril : ne izvozite z kombinirko če ste samo dva ali trije, počakajte da boste vsak štirje !!

Poznam primer, ko sta dva gasilca odhitela z cisterno gasit tovornjak. Pa jima kljub veliko gasilnega sredstva ni uspelo , ker v cisterni ni bilo ustreznega orodja.
ni nam lahko
Uporabniški avatar
oskar

a sem kaj narobe zinil ?? :grin: :shock: :-k :-$
ni nam lahko
Uporabniški avatar
Tomaz

oskar napisal/-a:a sem kaj narobe zinil ?? :grin: :shock: :-k :-$

Ne ne kje pa, samo bol malo časa za pisnje :sad: :sad: :sad:

Ja Oscar se strinja s teboj sploh glede tistega, da naj ne spelejo dva ali trije, da naj še počakajo na četrtega, to se je pri nas kar pogosto dogajalo, da sta se na itervencijo peljala samo dva člana.

Kar se pa tiče samega alarmiranja, je pa tako. Dejstvo je da fantje pozivnikov ne nosijo s seboj, oziroma zelo redki. Če bi zdele prišlo do poziva bi verjetno pritekel Janez, jaz, pa še mogoče dva. Ker se je na zadnjih intervencijah alarmiranje preko sms-ov kar izkazalo, prožil sem namreč manjšo skupino, ki vsebuje le deset članov, prišlo pa jih je 5 ali 6.

Je pa tako, če tudi sem jaz direktno obveščen o požaru, vedno pokličem na 112 in prosim še za dodatno proženje pozivnikov, tako da je center obveščen o intervenciji in tudi mi lahko takoj zaprosimo za pomoč.
Uporabniški avatar
oskar

Ok Tomaž , se že razumeva.
No , nas proži center z pozivniki in ko pride prvi gasilec in je požar v naši vasi spusti še sireno. Tega nam ne bo vzel nihče pa če jo na roke gonimo. User.... se jaz na GZS in URSZR in njihove prepovedi uporabe siren,15 miljonov so nam dali krajani za vozilo !!

Pa še zanimivost. V PGD smo šli na kabelsko in imamo za 22 eur trojčka. telefon, tv in internet. Pa so nam telekomovci sireno odklopili za daljinsko proženje,ker nismo več pri njih.
Joj kako hitro so jo nazaj priklopili ko jim je občinska ZIR povedala da oni plačujejo celoleten najem linije !! :D
ni nam lahko
Uporabniški avatar
janez

Odgovor Napisal/-a janez »

oskar napisal/-a: ko pride prvi gasilec in je požar v naši vasi spusti še sireno. Tega nam ne bo vzel nihče pa če jo na roke gonimo. User.... se jaz na GZS in URSZR in njihove prepovedi uporabe siren,15 miljonov so nam dali krajani za vozilo !!

No, mi imamo uraden papir za aktiviranje s sireno, ampak imamo drug problem. Ne da so nam odklopili žico, jo sploh še napeljali niso :eek:

LP

Janez 8-)
mtance
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtance »

A pol je daljinsko alarmiranje še v delovanju? (sory za offtopic)
Uporabniški avatar
janez

Odgovor Napisal/-a janez »

mtance napisal/-a:A pol je daljinsko alarmiranje še v delovanju? (sory za offtopic)

Ja, bi bilo, če bi bila povezava napeljana :???: . Tako se je pa, kot vedno, zataknilo pri denarju, tako, da nič od tega. Je pa res, da daljinskega proženja pravzaprav ne potrebujemo. Predno bi namreč dobili alarm iz Ljubljane, se bi že sami aktivirali, če bi se kaj dogajalo. In bili bi zanesljivo hitrejši. Preverjeno in preizkušeno.

LP

Janez 8-)
Uporabniški avatar
oskar

Daljinsko proženje sirene , ali po žici ali preko radijskih valov je dobra stvar. Naj bo , če je možnost njene uporabe. Se ne sztrinjam , da je ne potrebujete.
Pride leto, ko bo v vasi vse šlo narobe, dokazano !
Je pa zadeva draga, predvsem 24 urni zakup linije !
ni nam lahko
Odgovori