dela, da te kap...

Odgovori
Uporabniški avatar
gasilec77
Kraj: ljutomer

dela, da te kap...

Odgovor Napisal/-a gasilec77 »

Ura odbije 8:36, na pozivniku se spiše..... Prometna nesreča pri Muralesu v Ljutomeru. Po UKW dobimo sporočilu, da je še v avtomobilu še ne 11 mesečni otrok..... Srce začne biti še močneje.... Po prihodu na kraj nesreče, hvalabogu, ni bilo poškodovanih, z vsemi je bilo vse vredu.... Postavimo požarno zavarovanje, odklop akumulatorja posipamo absorbencijska sredstva...., odstranimo vozilo s cestišča, da lahko policija sprosti promet, skozi najbolj prometno cesto v Ljutomeru.... Odpravimo se domov, pripravimo vozila za nadaljno intervencijo.....

...... ura odbije malo čez 11 dopoldne.... S policije pride sporočilo, da je potrebno odpreti vrata stanovanja, kjer bi naj bila mrtva oseba.... izvozimo z GVC 16/25, pridemo na kraj,kjer je tlel kavč, saj je oseba zaspala na kavču, izgleda, da s cigaretom....Moški umre v svojem stanovanju..... Dokončno pogasimo tleči kavč, in pomagamo pogrebni službi pri prenosu preminule osebe....... Vrnitev v gasilski dom.......

..... Ura spet odbije 14:09, na pozivniku se izpiše, da gori v vasi izven mesta Ljutomer.... Izvozimo z GVC 16/25, GVC 25/50, ter poveljniško vozilo.... Po prihodu na kraj požara, izvedemo notranji napad, pogasimo spalnico.... Iz spalnice odnesemo jogi, posteljnino, vzglavniki, prezračimo stanovanje.... Prihod domov v "bazo", se odpravimo polnit jeklenke od IDA, ter priprava vozila, za morebitni naslednji izvoz....

.....In spet..... 16:10, pozivnik..... "prometna nesreča, v vasi....XX.... Izvozimo z vozili za posredovanja v prometni nesreči....Prvi pridemo na kraj prometne nesreče, pripravimo blazino, ked, ferno komplet.... po prihodu reševalcev, na kraj nereče, pomagamo reševalcem pri prenosu ponesrečencev.... Žal, je ena oseba podlegla poškodbam......

.... In že je prišla ura 18:00, ko me je čakal sestanek UO in NO društva......

Upam, da je za danes dovolj........

lp

dušan
Taktika brez tehnike je brez moči,
tehnika brez taktike je brez smisla.
Uporabniški avatar
Tomaz

Re: dela, da te kap...

Odgovor Napisal/-a Tomaz »

Pri vas pa kar dogaja, dela res čez glavo.

Koliko imte pa v povprečju intervencij na teden, mesec........
Uporabniški avatar
gasilec77

Hja, glede intervencij, ki jih opravimo tedensko, mesečno....... Včasih je po 2-3 tedna mir, včasih pa imamo 1 ali 2 na teden... Intervencij na leto je povprečno 50. Rekord izvozov na intervencije v enem dnevu imamo 5. Je pa že bilo, da smo na dan intervenirali po dvakrat ali trikrat.

Bolj natančno analizo, glede intevencij v letu pa ti posredujem začetek leta 2008, ko bodo pripravljene natančne analize, glede izvozov glede na dan, ure, in časi izvoza vozila iz garaže po prejetem klicu, času interveniranja...

lp

dušan
Uporabniški avatar
Tomaz

No ja potem imate kljub temu kar precej intervencij.

Pri nas jih pa na srečo ni toliko, vendar se pa spomnim, da sta bila v eni noči dva ali še celo trije požari. Ampak jaz sem bil takrat še premajhen, da bi lahko sodeloval na intervenciji.
Uporabniški avatar
gasilec77

No, kmalu bo spet čas, da se bomo morali zmenit glede Vašega obiska pri nas..... Če se prav spomnim, smo še dolži opraviti eno vajo.... Pa bomo še bolj natančno podebatirali....

Je potrebno malo bolj poglobiti stike med društvoma....

Janez, se strinjaš a ne?..... Še vaja za nevarne snovi nas čaka :D

lp

dušan
Uporabniški avatar
janez
Kraj: Topole

Odgovor Napisal/-a janez »

Tomaz napisal/-a:

Pri nas jih pa na srečo ni toliko

KHM...

16. - 17. november 2007

15.42 dimniški požar

00.44 prometna nesreča na cesti Topole - Mengeš

06.48 travniški požar na mengeškem polju

07.55 stanovanjski požar na Liparjevi 57 v Mengšu

LP

Janez 8-)
Luka19

Odgovor Napisal/-a Luka19 »

janez napisal/-a:
Tomaz napisal/-a:

Pri nas jih pa na srečo ni toliko

KHM...

16. - 17. november 2007

15.42 dimniški požar

00.44 prometna nesreča na cesti Topole - Mengeš

06.48 travniški požar na mengeškem polju

07.55 stanovanjski požar na Liparjevi 57 v Mengšu

LP

Janez 8-)

Ali se boš kaj bolj konkretno razpisal za vsako posebaj? Predvsem za drugo me zanima čimbolj podorobna analiza poteka akcije z vaše strani.
Uporabniški avatar
janez

Odgovor Napisal/-a janez »

Luka19 napisal/-a:Ali se boš kaj bolj konkretno razpisal za vsako posebaj? Predvsem za drugo me zanima čimbolj podorobna analiza poteka akcije z vaše strani.

Ne bi kaj dosti razpredal, zame je bila važna pomoč zdravstvenemu osebju pri oskrbi huje ponesrečene udeleženke, za vse ostalo pa je skrbela množica gasilcev.

LP

Janez 8-)
Uporabniški avatar
miran
Site Admin
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miran »

Luka19 napisal/-a:Ali se boš kaj bolj konkretno razpisal za vsako posebaj? Predvsem za drugo me zanima čimbolj podorobna analiza poteka akcije z vaše strani.

Več o intervencijah bo napisal poveljnik PGD Topole Tomaž, nekaj slik pa je že na voljo v galeriji intervencij : http://www.pgd-topole.si/intervencije/index.php?cat=3

L.P.
Luka19

Odgovor Napisal/-a Luka19 »

janez napisal/-a:

Ne bi kaj dosti razpredal, zame je bila važna pomoč zdravstvenemu osebju pri oskrbi huje ponesrečene udeleženke, za vse ostalo pa je skrbela množica gasilcev.

LP

Janez 8-)

Aha, množica gasilcev. Zanima me, s kolikimi gasilci ste sodelovali iz PGD Topole, ker na SPIN-u imate, da ste z 0 gasilci izvozili, medtem, ko za Mengeš piše 8.

EDIT: Bi se pa strinjal, da je bila potrebna asistenca zdravniški ekipi, ker tako živčnega teama pa še nisem videl, kljub že kar, žal, lepemu številu posredovanj pri prometnih nesrečah in sodelovanju z različnimi zdravstvenimi ekipami.
Uporabniški avatar
Tomaz

Ja luka krajši opis intervencije sem podal v svoji temi pod intervencijami.

Kar se pa tiče števila intervencij me je pa Janez lepo spomnil s prejšno objavo, da se zarečenega kruha največ poje..........
Odgovori