Požar na Gorenjski cesti 1a v Mengšu

Odgovori
Uporabniški avatar
janez
Kraj: Topole

Požar na Gorenjski cesti 1a v Mengšu

Odgovor Napisal/-a janez »

Ob 18.50 uri smo bili preko pozivnikov obveščeni, da gori v kletnih prostorih hiše na Gorenjski cesti v Mengšu. Izvozili smo z GVV 2 in petimi člani posadke. Po prihodu na kraj dogodka je bil iz vozila napeljan VT vod in izveden napad v kletne prostore, kjer je bil ogenj, ki se je pojavil na hladilniku in bljižnih predmetih hitro pogašen, tleči predmeti, vključno s hladilnikom pa iznešeni na prosto.

Sledilo je še prezračevanje z nadtlačnim prezračevalcem in temeljit pregled prostora. Zaradi hitrega posredovanja je nastala le minimalna škoda.

Nastalo je tudi nekaj slikc, ki bodo objavljene v galeriji intervencij.

LP

Janez 8-)
Uporabniški avatar
miran
Site Admin
Kontakt:

Re: Požar na Gorenjski cesti 1a v Mengšu

Odgovor Napisal/-a miran »

janez napisal/-a:Nastalo je tudi nekaj slikc, ki bodo objavljene v galeriji intervencij.

Še povezava do galerije slik : http://www.pgd-topole.si/intervencije/t ... p?album=37

L.P. Miran
:lol: :lol: :lol: :lol:
Marko

Odgovor Napisal/-a Marko »

Zakaj niso napadalci namesto VT (oki jim pravi špičalnik) uporabili klasiko kot jo učijo na Igu (2 gasilca z IDA, 3 C cevi in turbo matik ročnik)?

Ne smemo pozabit, da lahko pride na požaru do povratnega ognja.

Tega nevzet kot grajo ampak kot opozorilo.
Uporabniški avatar
mrtic
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mrtic »

Ker je šlo za manjši požar. Edini problem je bil verjetno hladilnik KI je bil še vedno priključen na elektriko.

No, bom pa prepustil še besedo strokovnjakom. :)
Corleone family mafia - WE HOLD THE STRINGS
Remember one thing - Real power can't be given, it must be taken.

powered by ice-crew.
Uporabniški avatar
janez

Marko napisal/-a:Zakaj niso napadalci namesto VT (oki jim pravi špičalnik) uporabili klasiko kot jo učijo na Igu (2 gasilca z IDA, 3 C cevi in turbo matik ročnik)?

Ni bil uporabljen "špičalnik", ampak VT napad z ročnikom, ki ima pretok 190 l/min, se pravi, da je enakovreden napadu z nizkim tlakom, je pa napeljava seveda veliko hitrejša. Tudi če bi šlo za hujšo zadevo, bi z istim ročnikom v takšen prostoru zadevo opravili brez problemov, oziroma bom rekel tako, pravemu gasilcu takšen napad ne sme delati težav.

Sicer se tudi mi na vajah vedno učimo delat klasiko, to pa zato, da se gasilci naučijo obvladovati tudi ta način gašenja, predvsem položiti ustrezno količino B cevi do trojaka in pripravo C cevi in opreme za vstop v prostor ali gašenje od zunaj. To je železni repertoar, ki ne bo nikoli umaknjen s programa.

Je pa res, da bi vsi raje izvajali napad z VT cevjo, ker je pač enostavneje.

LP

Janez 8-)
Uporabniški avatar
Tomaz

Odgovor Napisal/-a Tomaz »

Jaz sem pač na intervencijo malo zamudil - službene obveznosti.

Tako, da sem na njej edino sodeloval kot fotoreporter.

Omenil bi pa to, da so bili poleg proženih pozivnikov poslani tudi sms-i, kar se je izkazalo, za uspešno, saj so trije člani pritekli na poziv preko sms-a. Tako, da bom po vsej verjetnosti še povečal članstvo v skupini.
Marko

Odgovor Napisal/-a Marko »

Tomaž ti priporočam, da daš vse operativce na sms (to misliš web postar pri mobitelu).
Uporabniški avatar
Tomaz

Marko napisal/-a:Tomaž ti priporočam, da daš vse operativce na sms (to misliš web postar pri mobitelu).

Ne to mam preko svojega mobilca. V imeniku imam sestavljeno posebno skupino, ki jo potem skupinsko
pošljem.
Uporabniški avatar
oskar
Kraj: Gorca

Odgovor Napisal/-a oskar »

Najprej čestitke za uspešno akcijo !
Marko, ŠPIČALNIK JE NAZIV ZA manjše vozilo za gozdne požareGVGP1 kot celoto ! in ne cev in ročnik z VT. #-o

Špičalniki imajo 300 do 500 litrov vode in cev za zalivanje vrta in pranje biciklov, (premera okrog 12 - 16 - 18 mmm )ki pa so koristni pri gozdnih požarih za zatiranje žarišč požara itd...pretok je okrog 50 l/min

Upam , da si si to sedaj zapomnil !

Imam pa vprašnje, ki me resnično zanima. Kako je izgledlo prezračevanje v kleti z vpihovalcem ! Ali je bilo kaj učinka, kam ste ga nastavili itd...
ni nam lahko
Uporabniški avatar
janez

oskar napisal/-a:Imam pa vprašnje, ki me resnično zanima. Kako je izgledlo prezračevanje v kleti z vpihovalcem ! Ali je bilo kaj učinka, kam ste ga nastavili itd...

Sam bom malo teže odgovopril, ker smo po lokalizaciji požara pričeli navijati VT cev in jo obenem tudi prali, saj je bila zaradi blata s ceste v rekonstrukciji vsa zasvinjana. Bil sem namreč strojnik, vendar sem videl, ko so nesli prezračevalec, in jaz ne bi bil jaz, če jih ne bi opomnil, da ga pravilno postavijo, tako, da vpihovanje zajame območje vrat in ustrezno področje okrog odprtine vrat, da ne bi samo mešali dima, kot se to zelo rado zgodi pri nameščanju naprave.

Kolikor sem potem še s ceste videl, je bila zadeva uspešna, moram pa reči, da ni šlo za klasično klet, saj so prostori skoraj v celoti nad nivojem zemlje, tako, da pravilno postavljen prezračevalec lahko opravi svoje delo.

Učinkovitost bi lahko opisal kateri od mengeških gasilcev, žal pa na tem forumu ne sodelujejo, tako, da bi bilo to približno vse.

V glavnem, ko sem šel vodji intervencije odjavit našo enoto, so bili prostori prezračeni, torej je zadeva delovala v skladu s pričakovanji.

LP

Janez 8-)
Uporabniški avatar
Tomaz

Ja res je kakor je že napisal Janez, zadeva je kar uspešno delovala, jaz sem namreč spremljal, gasilce
ki so ga postavljali, saj sem na intervenciji sodeloval kot fotograf.
Sam vpihovalec je bil postavljen dovolj daleč od vrat, tako da je zajel celo površino vrat. Pri vpihavanju zraka se ni nič kadolo nazaj, dim se je valil samo skozi garažne vrata, ki so bile odprte samo v ta namen. Da je bil prostor čisto razdimljen se pa vidi tudi po fotografijah, ki so nastale takoj po požaru v kleti.
Uporabniški avatar
janez

Tomaz napisal/-a: Da je bil prostor čisto razdimljen se pa vidi tudi po fotografijah, ki so nastale takoj po požaru v kleti.

Bo držalo, res se dobro vidi O:)

Slika

LP

Janez 8-)
Uporabniški avatar
oskar
Kraj: Gorca

Odgovor Napisal/-a oskar »

Torej , če strnemo. Če bi bila prava klet , ko je vse pod zemljo bi vpihovalnik deloval le v primeru da bi bil vhod od zunaj in bi imel možnost vpihovalnik postavit dovolj vstran od vrat.

Kaj pa te ti Mengeški gasilci , so preveliki " stručnjaki" da bi sodelovali na topolskem forumu.
Aja, Topole so "selo", Mengeš pa je mesto ! :D #-o
ni nam lahko
Uporabniški avatar
janez

oskar napisal/-a:Aja, Topole so "selo", Mengeš pa je mesto ! :D #-o

Si kar zadel :grin: .

LP

Janez 8-)
Odgovori