Požar v zabojniku

Uporabniški avatar
janez
Kraj: Topole

Požar v zabojniku

Odgovor Napisal/-a janez »

Tole sme zasledil v SPIN-u:

Požari v naravi oziroma na prostem (18.2.2007)

Ob 08.40 so na Šolski ulici v Spodnjih Jaršah, občina Domžale, gorele smeti v komunalnem zabojniku. Vsebino zabojnika so pogasili gasilci CPV Domžale

Bobby, kaj porečeš na tole, a je vas kdo kaj vprašali, da ne rečem, zakaj vas ni aktiviral?

LP

Janez 8-)
Uporabniški avatar
Bobby
Kraj: PGD Jarše - Rodica, Srednje Jarše
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bobby »

Ja sem tudi sam opazil, da se je danes na našem koncu dogajalo, vendar preko pozivnikov nismo bili obveščeni :???: ....očitno se bo treba usesti za mizo in ponovno doreči stvari kako naj bi potekale.
Sicer sam ne vem kako je stvar urejena na ReCO....vem pa da je procesu sprejetja nov požarni načrt, tako za društvo kot za celotno zvezo v katerem so stvari, vsaj kar se tiče plana aktiviranja jasno določene in naj bi se ob takih dogodkih vedno aktiviralo naše društvo + poklicna enota, torej CPV.
Bomo videli kako se bodo stvari razpletle....

Kakšen predlog? :)

lp :grin:
Slika

......in to grize me naprej v zmago zrem a ti ob meni a naslednji dan vse je to zaman ko boli o tebi ni niti sledu......

Bobby
Uporabniški avatar
janez

Bobby napisal/-a:vem pa da je procesu sprejetja nov požarni načrt, tako za društvo kot za celotno zvezo v katerem so stvari, vsaj kar se tiče plana aktiviranja jasno določene in naj bi se ob takih dogodkih vedno aktiviralo naše društvo + poklicna enota, torej CPV.
Bomo videli kako se bodo stvari razpletle....

Kakšen predlog? :)

lp :grin:

Si ga še napisal in takšen način je edino pravilen. Pa še en nasvet, ker ne verjamem, da bi novi načrt pred naslednjimi volitvami zaživel.

Sedaj, ko imate novo poveljnico, bi bilo pametno da skupaj sestavita dopis ReCO in jih prosite, da vas oktivira vedno in za vsako stvar, ki se bo dogajala na vašem operativnem področju.

Žal za to lahko le prosite in ne morete zahtevati, ker, kot kaže, tega v obstoječem načrtu ni navedenega, ReCO se pa drži napisanega kot pijan plota, še posebej, ker ima zato manj dela. Ko dobi klic, naredi samo prevezavo, če bi pa aktiviral še vas, mora pa že za računalnik, da proži pozivnike, potem je treba več vnesti v SPIN, itd :???: .

Probate pa lahko tudi preko poveljstva GZ, naj že pred spremembo načrta pošlje dobis o sklepu, da se aktivirajo tudi lokalne enote (po zgledu Ljubljane).

Drugače pa, čim manj požarov, potem tudi teh problemov ne bo.

Vem pa, kako je nerodno, če ti pride nekdo od zunaj gasit v kraj, domačih gasilcev pa nihče ne obvesti. To smo preizkušali še v bivšem sektorju Mengeš kar nekaj let.

Ko se je pod načrt podpisal župan, je pa vsaj za požare zadeva urejena, ni pa za prometne nesreče in nesreče z nevarnimi snovmi. Ampak, za to se niti ne tepem preveč.

LP

Janez 8-)
Uporabniški avatar
gasilec77
Kraj: ljutomer

Odgovor Napisal/-a gasilec77 »

janez napisal/-a:[Ko se je pod načrt podpisal župan, je pa vsaj za požare zadeva urejena, ni pa za prometne nesreče in nesreče z nevarnimi snovmi. Ampak, za to se niti ne tepem preveč.

LP

Janez 8-)

Kako pa je sedaj urejeno?

lp

dušan :smile:
Taktika brez tehnike je brez moči,
tehnika brez taktike je brez smisla.
Uporabniški avatar
Bobby
Kraj: PGD Jarše - Rodica, Srednje Jarše
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bobby »

Mogoče je v tem momentu problem, da se oni ravnajo še po starem načrtu (tam ne vem kako je zasnovan plan aktiviranja), tako da bo preteklo še kar nekaj vode preden bo novi operativni načrt prispel na ReCO.

Torej misliš, da bi lahko upoštevali samo dopis?? Ali se mora za tako stvar pripravt že kakšen manjši "projekt"??

Dušan kar se pa tiče posredovanj ob prometnih nesrečah in ob nesrečah z nevarnimi snovmi je za območje občine Mengeš koncesionar PGD Kamnik.

lp :D
Slika

......in to grize me naprej v zmago zrem a ti ob meni a naslednji dan vse je to zaman ko boli o tebi ni niti sledu......

Bobby
Uporabniški avatar
janez

Bobby napisal/-a:Torej misliš, da bi lahko upoštevali samo dopis?? Ali se mora za tako stvar pripravt že kakšen manjši "projekt"??

Dušan kar se pa tiče posredovanj ob prometnih nesrečah in ob nesrečah z nevarnimi snovmi je za območje občine Mengeš koncesionar PGD Kamnik.

lp :D

Za začetek bi bil dovolj dopis, toliko, da se sploh vidi pripravljenost ReCO-ja na sodelovanje, ki ga sicer tako radi razglašajo. Bi pa pomagalo, če bi zraven dodal mnenje še poveljnik GZ.

Drugače je pa res, da je koncesionar PGD Kamnik, vendar v Operativnem načrtu požarnega varstva Občine Mengeš jasno piše (črno na belem), da se ob tehničnih nesrečah (kamor spadajo prometne nesreče) in nesrečah z nevarnimi snovmi obvešča tudi poveljnik lokalne enote. No, to se do sedaj še ni zgodilo.

V novem načrtu pa bo že v prvem alarmu napisano, da se aktivira lokalna enota in koncesionar, načrt bo seveda nosil županov podpis, potem se naj pa ReCO kar sklicuje na uredbo in interna navodila. Ko bodo nastale resne posledice, jim to ne bo kaj dosti pomagalo.

LP

Janez 8-)
Luka19

Odgovor Napisal/-a Luka19 »

janez napisal/-a:Drugače je pa res, da je koncesionar PGD Kamnik, vendar v Operativnem načrtu požarnega varstva Občine Mengeš jasno piše (črno na belem), da se ob tehničnih nesrečah (kamor spadajo prometne nesreče) in nesrečah z nevarnimi snovmi obvešča tudi poveljnik lokalne enote. No, to se do sedaj še ni zgodilo.

Janez, ne piše netočnosti. Lep primer je intervencija 7. avgusta v Mengšu na Glavarjevi, kjer se je sprva predvidevalo, da gre za nesrečo z nevarno snovjo. PGD Mengeš je zagotovil na kraju GVC-ja (v primeru, da bi prišlo do požara), medtem, ko je Kamnik posredoval z vozilom za nevarne snovi in PV. Zelo lep primer zglednega sodelovanja in obveščanja oz. komuniciranja med društvoma.

Če pa to leti na onesnaženje Pšate, je bila pa prijava iz Suhadol, ki spada pod občino Komenda.

(primera sta iz lanskega leta)
Uporabniški avatar
janez

Luka19 napisal/-a:Janez, ne piše netočnosti.

Netočnosti pišeš ti, ker ne prebereš, kaj sem napisal. Govorim o Operativnem načrtu požarnega varstva Občine Mengeš, ki ga ti ne poznaš, jaz ga pa dobro, ker sem slučajno njegov avtor.

In dejstvo je, da ReCO ne obvešča lokalne enote v primeru prometnih nesreč, to trdim in bom trdil, dokler ne bo drugače.

LP

Janez 8-)
Luka19

janez napisal/-a: in nesrečah z nevarnimi snovmi obvešča tudi poveljnik lokalne enote. No, to se do sedaj še ni zgodilo.

In kakšno netočnost sem napisal, če sem ti dal repliko in en oz. dva primera na ta tvoj zapis? Zapisal sem pač primer, ko je očitno bil obveščen tudi PGD Mengeš (GZ Mengeš menda), ti si pa zapisal, da se to še ni zgodilo. Ne debatiram o nobenem načrtu, ker ga res ne poznam, ampak tole pa za božjo voljo vem, da je bilo na intervencijo, ki se je tretirala kot nesreča z nevrano snovjo, poslano tudi lokalno društvo!
Uporabniški avatar
janez

Luka19 napisal/-a:In kakšno netočnost sem napisal, če sem ti dal repliko in en oz. dva primera na ta tvoj zapis? Zapisal sem pač primer, ko je očitno bil obveščen tudi PGD Mengeš (GZ Mengeš menda), ti si pa zapisal, da se to še ni zgodilo. Ne debatiram o nobenem načrtu, ker ga res ne poznam, ampak tole pa za božjo voljo vem, da je bilo na intervencijo, ki se je tretirala kot nesreča z nevrano snovjo, poslano tudi lokalno društvo!

Če se je to res zgodilo, bo to prej izjema, sicer svetla, pa vendarle. Čudi me, da o tej intervenciji nič ne vem, ker bi morala biti obravnavana na poveljstvu GZ. Bom pa seveda preveril, kaj se je dogajalo in potem napisal kaj več.

LP

Janez 8-)
Uporabniški avatar
janez

Ja, res je, se moram popraviti, sem listal po pozivniku in res nas je ReCO enkrat obvestil o nesreči z nevarno snovjo. To se je zgodilo ob izpustu plina na plinski postaji v industrijski coni Topole - Mengeš 2. junija 2006.

In to je pri nas edini registriran primer, za Mengeš pa, kot sem rekel, bom še preveril.

LP

Janez 8-)
Luka19

Tam ste pa s CPV-jem bili.
Uporabniški avatar
janez

Luka19 napisal/-a:Tam ste pa s CPV-jem bili.

Bo držalo, ali pa oni z nami :) . In tudi tu nekaj ni štimalo, pa ne bi o tem, kakor tudi v Mengšu na Glavarjevi ni. Mislim samo na aktiviranje, nič drugega, da ne bi kakšne stvari pregreval, tudi ne bom razlagal, kaj je bilo v postopkih narobe.

Delo na terenu je pa potekalo normalno.

LP

Janez 8-)
mular

Odgovor Napisal/-a mular »

:lol: vi pa ste mal :eek: kje je logika, da zaradi kontejnerja aktiviraš društvo,če lahko to pogasi center :shock:
Uporabniški avatar
janez

mular napisal/-a::lol: vi pa ste mal :eek: kje je logika, da zaradi kontejnerja aktiviraš društvo,če lahko to pogasi center :shock:

Ne vem sicer, odkod si, ampak prav kontejner lahko gasi društvo, ker se ne mudi prav preveč in tudi škode ni večje.

Vedeti je namreč treba, da imajo društva sklenjene pogodbe za izvajanje požarnega varstva z občinami in, da občina na podlagi pogodbe financira društva in jim s tem omogoča normalno delo.

In, če nekdo smatra, da ti isti gasilci niso sposobni pogasit kontejnerja, potem je nekje nekaj hudo narobe.

In, če je, je to potrebno na glas opozarjati. Tako kot sem na to opozoril pri izvlačenju kontejnerjev iz Pšate v Mengšu, kjer je nesprejemljivo, da nalogo izvajajo gasilci iz sosednje občine.

Šlo je sicer za direktno obvestilo policije mimo ReCO, pa vendarle, stvar ni "higienična". Če so bili obveščeni, bi bilo normalno, da obvestilo posredujejo ReCO, ta pa bi ukrepal naprej po določenem protokolu. Kajti, časa za takšno posredovanje je dovoplj, nikamor se ne mudi, kontejnerji bi lahko čakali še uro ali pa cel dan in nič ne bi bilo narobe.

A kaj hočemo, ponekod še vedno delajo po svoje.

LP

Janez 8-)
Odgovori