Uhajanje plina

Uporabniški avatar
janez
Kraj: Topole

Uhajanje plina

Odgovor Napisal/-a janez »

Ob 21.30 uri smo preko pozivnikov prejeli obvestilo, da uhaja plin v jami SCT. Ker smo ravno zaključevali sejo UO, je bil izvor takojšen, scenarij ukrepov pa znan, saj je šlo za isto mesto, kot pred leti, le, da je takrat prišlo do eksplozije.

Tokrat je bilo k sreči nekoliko drugače, saj je bilo uhajanje plina na plinski postaji v industrijski coni Topole - Mengeš pravočasno opaženo, enota pa je bila v pičlih dveh minutah na mestu. Ob upoštevanju vseh varnostnih ukrepov sta posredovala dva gasilca in zaprla dovod plina, tako, da je plin po izpraznitvi cevovodov prenehal izhajati, ostali pa so izvedli zavarovanje območja.

Obveščen je bil upravljalec plinske postaje Inter Ina, na kraj pa je prišla tudi policija.

Precej nelagodja je bilo med zaposlenimi v bljižnjem objektu, saj je bila med njimi ena od zaposlenih, ki je pred leti doživela eksplozijo v živo. No, delavce smo pomirili, da ni nikakršne nevarnosti, obvestili pa tudi lastnika podjetja, katerega proizvodnja je vezana na plinsko postajo.

V akciji je sodelovalo 5 gasilcev PGD Topole, prisotni pa so bili še gasilci iz PGD Mengeš in CPV Domžale.

Več o sami intervenciji pa v kompletu s fotografijami, upam, da že jutri.

LP

Janez 8-)
Uporabniški avatar
miran
Site Admin
Kontakt:

Re: Uhajanje plina

Odgovor Napisal/-a miran »

janez napisal/-a:Več o sami intervenciji pa v kompletu s fotografijami, upam, da že jutri.

http://www.pgd-topole.si/intervencije/index.php?cat=3

:D :D :D :D
Uporabniški avatar
Bobby
Kraj: PGD Jarše - Rodica, Srednje Jarše
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bobby »

Sam tole bi vprašu.....

janez napisal/-a:Pri izvajanju naloge zaradi varnosti niso bila uporabljene UKV zveze.......

Kakšna nevarnost se lahko pojavi pri uporabi UKV zveze? Iskre mogoče?

pa...

janez napisal/-a:Pri tem je bilo potrebno s kleščami preščipniti ključavnico-obešanko, s čimer je bil omogočen dostop skozi vrata.

A orodje imate takšno da ne povzroča isker?

lp :D
Slika

......in to grize me naprej v zmago zrem a ti ob meni a naslednji dan vse je to zaman ko boli o tebi ni niti sledu......

Bobby
Uporabniški avatar
janez

Bobby napisal/-a:Sam tole bi vprašu.....

Kakšna nevarnost se lahko pojavi pri uporabi UKV zveze? Iskre mogoče?

A orodje imate takšno da ne povzroča isker?

lp :D

Pravilna ugotovitev na prvo vprašanje, kajti pri plinu ne gra, da bi preizkušal ex izvedbo postaje :D .

Drugo vprašanje pa, seveda ga nimamo. Vendar pa rezanje žabice s kleščami ne more povzročiti iskre (ali pa težko), pri tem je odpadli del držal drugi gasilec, tako, da tudi pri padcu ne bi prišlo do iskrenja.

Je šlo vse "na ziher".

LP

Janez 8-)
Gost

Vprašanje!

Odgovor Napisal/-a Gost »

V zvezi z uhajanjem plina v petek 02.06. ob 21:30 uri me zanima, kaj je bilo narobe s prihodom enot, ki so prispele za enoto PGD Topole. Kot sem zasledil je bil avto Topol čisto blizu plinskih cistern (10 metrov), medtem ko so bili avti CPV in policije precej oddaljeni, verjetno zaradi nevarnosti eksplozije. Lep pozdrav GOGI
Uporabniški avatar
janez

Re: Vprašanje!

Anonymous napisal/-a:V zvezi z uhajanjem plina v petek 02.06. ob 21:30 uri me zanima, kaj je bilo narobe s prihodom enot, ki so prispele za enoto PGD Topole. Kot sem zasledil je bil avto Topol čisto blizu plinskih cistern (10 metrov), medtem ko so bili avti CPV in policije precej oddaljeni, verjetno zaradi nevarnosti eksplozije. Lep pozdrav GOGI

No, avto PGD Topole zanesljivo ni bil na 10 m, to si greš lahko ogledat pri denvni svetlobi, kaj je bilo pa narobe z enotami, ki so prispele za Topolami, bi pa lahko vedel, če si bil na kraju. Na opravljanje naloge sta namreč odšla dva gasilca, vsi ostali bi morali ostati tam, kjer so bili preostali gasilci iz Topol in, ki naj bi zavarovali dostop do kraja dogodka.

No, to sta upoštevala samo policista, ostali so imeli pa sprehajalne vaje.

Bo držalo, a ne?

LP

Janez 8-)
Uporabniški avatar
Tomaz

Odgovor Napisal/-a Tomaz »

Ne vem če je bilo s prihodom kaj narobe, avto PGD Topole je najprej počakal že na ovinku, kjer je bila komaj vidna cisterna. Šele ko je bilo ugotovljeno, da ne gre za nevarnost eksplozije , se je vozilo še malo približalo, a je bilo še vedno dovolj odaljeno, tudi če bi prišlo do eksplozije.
Gost

plin!

Glede na to, da plin ni več predstavljal nevarnosti kot je napisal Tomaž, najbrž ni bilo nič narobe, če so gasilci prišli bliže. Opazil sem, da je imel gasilec CPV-ja okrog vratu napravo verjetno eksploziometer. Zanima me ali ste takšno napravo uporabljali tudi gasilci PGD Topole oziroma na podlagi česa ste se odločili, da plin ne predstavlja nevarnosti. Glede na specifični kraj (jama) bi ob daljšem izpustu plin predstavljal veliko nevarnost za operativce ob prihodu vozila. Glede UKW postaj pa prvič slišim, da predstavljajo nevarnost za vžig čeprav imajo baterijo. Zgolj razmišljam.
LP GOGI
Uporabniški avatar
janez

Re: plin!

Anonymous napisal/-a:Glede na specifični kraj (jama) bi ob daljšem izpustu plin predstavljal veliko nevarnost za operativce ob prihodu vozila. Glede UKW postaj pa prvič slišim, da predstavljajo nevarnost za vžig čeprav imajo baterijo. Zgolj razmišljam.
LP GOGI

Za oddaljenost vozila ti je pojasnil Tomaž, glede UKV postaj pa žal tudi jaz ne vem, ali so varne za delo v podobnih situacijah in ker se prej o tem nisem podučil (na tečaju) je pač nismo uporabljali.

Je pa tako, če bi želel še naprej kramljati o sami intervenciji, da boš moral napisati, kdo si, pod tem imenom namreč nikogar ne poznam, si pa verjetno eden od sprehajalcev.

LP

Janez 8-)
Gost

Sprehajalec

Janez, torej s sprehajalci ne kramljaš???
Uporabniški avatar
janez

Re: Sprehajalec

Anonymous napisal/-a:Janez, torej s sprehajalci ne kramljaš???

Jah, na kraju samem sem kramljal, ampak tiste poznam, se mi je pa nekoliko čudno zdelo, kako so šli mimo gasilcev, ki so kraj zavarovali. No zdaj vem, so mi povedali sami. Pa kaj naj rečem na to? Nič, je brez veze, ker naslednjič ne bo nič drugače.

LP

Janez 8-)
MiRe

Odgovor Napisal/-a MiRe »

Glede UKW postaj: Bolje je, da se jih ne uporablja, menda jih tudi Kamničani niso, ko je bila intervencija v KIK-u v skladišču smodnika, vodja intervencije je pa bil sam tov. Oblak ml, tako da nekaj je na tem :D
Uporabniški avatar
janez

MiRe napisal/-a:Glede UKW postaj: Bolje je, da se jih ne uporablja, menda jih tudi Kamničani niso, ko je bila intervencija v KIK-u v skladišču smodnika, vodja intervencije je pa bil sam tov. Oblak ml, tako da nekaj je na tem :D

Mislim, da imaš popolnoma prav, kajti iz dokumentov, ki so priloženi postajam ni nikjer razvidno, da se lahko uporabljajo v conah nevarnosti, sploh pa, če ni nujno, da bi postajo ob vstopu imel pri sebi, kar v danem primeru zanesljivo ni bilo.

LP

Janez 8-)
GašperlinT

Odgovor Napisal/-a GašperlinT »

Pozdravljeni tovariši!

Mene pa zanima, kako to, da so posredovali gasilci iz CPV in ni bil prožen Kamnik. Če se ne motim oni tudi pokrivajo Mengeš, tako kot nas Komendo za tehnične intervencije in nevarne snovi, oz. verjetno se ne motim, ker sem danes tole prebral: Ob 22.11 so na Glavarjevi ulici v Mengšu zaznali dražeč plin, podoben amonijaku. Gasilci PGD Mengeš in Kamnik so na kraju ugotovili, da se je zaradi nestrokovnega priklopa bojlerja smodil električni kabel.. Zanima me kakšen je vaš načrt v Topolah, drugačen kot v Mengšu? Oz. kdo mora pri vas posredovati kot koncesionar za take nesreče.

Lp iz sončne Komende!
Uporabniški avatar
janez

GašperlinT napisal/-a:Zanima me kakšen je vaš načrt v Topolah, drugačen kot v Mengšu? Oz. kdo mora pri vas posredovati kot koncesionar za take nesreče.

Lp iz sončne Komende!

Načrt je za vse PGD v GZ enak, ker se enote aktivirajo v skladu z Operativnim načrtom požarnega varstva Občine Mengeš. Ob nesrečah z nevarno snovjo in ob prometnih nesrečah se po načrtu obvezno aktivira poveljnik lokalne enote, kjer je prišlo do nesrelče in koncesionar, v drugem alarmu pa celotna lokalna enota, kar pa se lahko izvede že v prvem alarmu, v kolkor se za to odloči poveljnik lokalne enote.

Tak je načrt, ki je podpisan s strani župana in temelji na Zakonu o gasilstvu. ReCO se ga ne drži v celoti in se izgovarja na interna navodila, ki so v primerjavi z zakonom nične. Vendar, dokler ne bo prišlo do polsedic, se bomo še naprej igrali igro mačke in miši. Ko bo v vozilu zgorel prvi ćlovek in bo to posledica neustreznega obveščanja, takrat bo pa joj. Samo ne pri nas, ampak v Ljubljani.

Drugače pa je enota širšega pomena za posredovanje v takšnih primerih ista kot pri vas, torej PGD Kamnik.

LP

Janez 8-)
Odgovori