slike  SV400009.JPG
Picture  Picture
IMG_6695.jpg  DSC_3258.jpg

Slovenija

SV se je na "sejmu orožja" seznanjal z novostmi. Za popolno posodobitev premalo denarja.

Wed, 16 Oct 2019 21:47:25 +0200
Ameriško združenje kopenske vojske je v Washingtonu organiziralo redno letno srečanje, ki povezuje vojaške vrhove, proizvajalce orožja in lobiste, udeležila pa se ga je tudi slovenska delegacija z načelnico GŠ Slovenske vojske Alenko Ermenc.
Vir : RTVslo.si

Na Brnik priletel težko pričakovani novi policijski helikopter

Wed, 16 Oct 2019 20:55:29 +0200
Na ploščad letalske policijske enote na Brniku je priletel novi helikopter AW169, ki je zelo zmogljiv in ga bo policija uporabljala za izvajanje vseh policijskih nalog. Sicer 14,6 milijona evrov vreden helikopter bo okrepil transportne zmogljivosti.
Vir : RTVslo.si

Vodstvo časopisa Delo ob napovedanem odpuščanju pozvano k socialnemu dialogu

Wed, 16 Oct 2019 18:06:14 +0200
Sindikat in društvo novinarjev Slovenije ob napovedanem kolektivnem odpuščanju zaposlenih na Delu poslovodstvo te medijske hiše pozivata k poštenemu socialnemu dialogu ter ohranitvi kritičnega in kakovostnega novinarstva.
Vir : RTVslo.si

Györkös Žnidarjeva: Azilni sistem ne sme biti migracijski kanal za priseljevanje

Wed, 16 Oct 2019 17:22:00 +0200
Nekdanja ministrica Vesna Györkös Žnidar vsebinsko ne komentira razveljavitve dela zakona o tujcih, ker kot pravnica spoštuje ustavno sodišče. Ključno vprašanje ostaja, kako ohraniti varnost države, če se množični migracijski pritisk ponovi, je posvarila.
Vir : RTVslo.si

Krivic: "Pustimo ustavnim sodnikom, da zagotovijo normalno delo sodišča"

Wed, 16 Oct 2019 14:25:02 +0200
Ustavni sodnik Marko Šorli je v odzivu na spore med Jakličem in Accettom zapisal, da bi morali biti s predhodno angažiranostjo Accetta v postopku odločanja sodniki seznanjeni. Nekdanji ustavni sodnik Matevž Krivic pa poziva k umiritvi tona med sodniki.
Vir : RTVslo.si

Šarec o žvižgaču v Sovi: "Če Tonin ve, od kod uhajajo informacije, naj pove"

Wed, 16 Oct 2019 11:44:46 +0200
"Nadzor nad Slovensko obveščevalno-varnostno agencijo ni onemogočen," je dejal Marjan Šarec in na Facebooku v obširnem zapisu namignil, da gre pri vsem skupaj za politično obračunavanje Mateja Tonina in opozicije.
Vir : RTVslo.si

Zakaj so v Mariboru morali plačati policijsko varovanje za Parado ponosa, v Ljubljani pa ne?

Wed, 16 Oct 2019 10:08:09 +0200
Pri ljubljanski in mariborski paradi ponosa očitno ni šlo za dva enaka dogodka. V Ljubljani je bila parada opredeljena kot shod, v Mariboru pa kot javna prireditev, ki je zaradi visokega varnostnega tveganja potrebovala dodatno policijsko varovanje.
Vir : RTVslo.si

Palčica Pomagalčica in Zveza prijateljev mladine dorekli prenos sredstev za Krisa

Wed, 16 Oct 2019 08:22:36 +0200
Društvo Palčica Pomagalčica in dobrodelni škratki je v torek sklenilo donatorsko pogodbo z Zvezo prijateljev mladine Slovenije, s katero bo ta prevzela 2,3 milijona evrov zbranih donatorskih sredstev za plačilo stroškov zdravljenja dečka Krisa.
Vir : RTVslo.si

Odbor za finance nekoliko omilil predlog razbremenitve dohodninske lestvice

Wed, 16 Oct 2019 07:36:26 +0200
Lestvica za odmero dohodnine bo nekoliko prijaznejša do zaposlenih, a bo razbremenitev najvišjih plač nekaj nižja od načrtov vlade. Takšen je predlog novele zakona o dohodnini.
Vir : RTVslo.si

Predlog zakona, s katerim si poslanci širijo privilegije, bo verjetno umaknjen

Tue, 15 Oct 2019 20:52:58 +0200
Po tem, ko so poslanci v pristojnem odboru DZ-ja že potrdili predlog novele zakona o poslancih, ki jim prinaša številne dodatne finančne ugodnosti, zdaj kaže, da novela prihodnji teden ne bo nadaljevala parlamentarne poti.