gasilski  Picture2
IMG_2135.jpg  zlike
Picture  slike

Gospodarstvo

Bliža se konec brezplačnega polnjenja električnih avtomobilov

Mon, 22 Apr 2019 12:17:07 +0200
Uporaba polnilnic za električne avtomobile stalno narašča, saj je tovrstnih vozil vedno več. Lastniki so kot eno glavnih prednosti avta na elektriko navajali prav brezplačno polnjenje baterije, ki pa počasi postaja plačljivo.
Vir : RTVslo.si

Venezuela z milijonsko inflacijo prva na lestvici držav z največjo bedo

Sun, 21 Apr 2019 08:53:31 +0200
Ni dvoma, da se svetovno gospodarstvo ohlaja, vprašanje je le, od kod grozi glavna grožnja. Finančni in naftni trgi so za zdaj imuni na morebitno recesijo in so tudi v zadnjem tednu nadaljevali rast.
Vir : RTVslo.si

Bo Skladu obrtnikov in podjetnikov zmanjkalo denarja za pokojnine?

Sat, 20 Apr 2019 11:30:36 +0200
Skladu obrtnikov in podjetnikov grozi, da mu bo zmanjkalo denarja za izplačilo pokojnin iz poklicnega pokojninskega zavarovanja, ki ga ne trži že več kot 20 let, ima pa še vedno več tisoč članov.
Vir : RTVslo.si

Inšpektorji: "Res pogrešamo prijave prekarcev"

Fri, 19 Apr 2019 14:11:09 +0200
Na posvetu z naslovom Naslovimo prekarnost za boljši jutri je ministrica za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Ksenija Klampfer dejala, da je skrajni čas, da proti prekarnosti oblikujemo ukrepe na sistemski ravni.
Vir : RTVslo.si

Prodajalke so morale odkupiti gnilo zelenjavo, ki je trgovina ni prodala

Fri, 19 Apr 2019 12:04:50 +0200
Da bi zmanjšali izgubo poslovalnice, je vodja oddelka v enem od večjih Tuševih centrov od podrejenih zahtevala, da sami kupijo gnilo zelenjavo, ki jim je ni uspelo prodati. V Mlinotestu so od prodajalke zahtevali, da plačuje za manko ob inventuri.
Vir : RTVslo.si

Zaradi praznikov bo do torka zaprta Ljubljanska borza

Fri, 19 Apr 2019 08:13:11 +0200
Veliki petek je v večini držav EU-ja dela prost dan, zato evropski plačilni sistem Target 2 ne posluje. To pomeni, da banke in hranilnice v Sloveniji ter v drugih državah evrskega območja do torka ne bodo izvajale medbančnega plačilnega prometa.

Načrt B za gradnjo 2. tira so komercialne banke

Thu, 18 Apr 2019 17:25:09 +0200
V 2TDK-ju pričakujejo, da bo EIB posojilo za drugi tir potrdil maja, ob čemer pa bo morala Slovenija za denar jamčiti z državnim poroštvom. Poroštveni zakon je v medresorskem usklajevanju, država pa ga lahko sprejme po odločitvi EIB-ja o posojilu.
Vir : RTVslo.si

Bodo državne turistične kapacitete končale v holdingu?

Thu, 18 Apr 2019 16:50:08 +0200
S pridobitvijo portoroških hotelov Istrabenza Turizma se kažejo obrisi načrta državnih ustanov, ki hočejo združiti turistične kapacitete v državni lasti. Načrt, ki naj bi ga že odobrilo gospodarsko ministrstvo, mora to natančno pregledati še finančno.
Vir : RTVslo.si

DUTB bo moral za strateške odločitve pridobiti soglasje vlade

Thu, 18 Apr 2019 15:25:23 +0200
Vlada je določila nove smernice za delovanje DUTB-ja. Od zdaj bo DUTB moral strateško pomembne poslovne odločitve preložiti v presojo in soglasje vladi kot skupščini. Spremembe pa se nanašajo tudi na upoštevanje cenitev nepremičnin.
Vir : RTVslo.si

Fiskalni svet: Proračunski načrti predstavljajo hojo po robu

Thu, 18 Apr 2019 13:42:36 +0200
Proračunski načrti vlade za letos odstopajo od fiskalnih pravil, po letu 2020 pa fiskalni svet neskladij ne vidi več. Kljub temu opozarja na previdnost, saj so napovedi vlade na meji sprejemljivega.